Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) udzieli Pekao Leasing, spółce z grupy Banku Pekao S.A., 200 mln zł kredytu na finansowanie leasingu dla polskich przedsiębiorców.

Jak poinformował w komunikacie prasowym Bank Pekao, jest to pierwszy przypadek finansowania ICBC dla spółki leasingowej w Polsce.

Industrial and Commercial Bank of China jest największym notowanym na giełdzie bankiem na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, wielkości depozytów, zysku oraz wartości marki.

ICBC (Europe) Oddział w Polsce rozpoczął działalność w Polsce w 2012 roku. Warszawski oddział jest pierwszym otwartym w Europie Środkowej i koordynuje działalność ICBC w 16 krajach regionu.

„ICBC i Grupę Pekao łączy długoterminowe, sprawdzone partnerstwo. Cieszymy się, że wynikiem naszej dobrej współpracy jest zawarcie umowy kredytowej. Liczymy na możliwość dalszego aktywnego wspierania Grupy Pekao w promowaniu rozwoju polskich przedsiębiorstw” – powiedział Liu Hongxing, dyrektor generalny ICBC (Europe) S.A. Oddział w Polsce.

Czytaj także:

>>> FAZ: Commerzbank myśli o odroczeniu sprzedaży mBanku, bo mało kto chce go odkupić

>>> Raport Pekao: Polska gospodarka coraz bardziej zależna od eksportu