Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) odnotowała wzrost bezpieczeństwa we francuskiej elektrowni jądrowej Bugey. Zespół zauważył wyraźną poprawę w ważnych obszarach, takich jak bezpieczeństwo przeciwpożarowe, wydajność ludzi, jakość pracy i bezpieczeństwo przemysłowe, informuje MAEA.

MAEA zachęca zakład do ukończenia pozostałych działań usprawniających zgodnie z planem i do wykorzystania tej dynamiki do dalszej poprawy wyników w zakresie bezpieczeństwa.

Misje OSART (Operational Safety Review Team – grupy przeglądu bezpieczeństwa operacyjnego MAEA) mają na celu poprawę bezpieczeństwa operacyjnego poprzez ocenę wyników w zakresie bezpieczeństwa z wykorzystaniem standardów bezpieczeństwa MAEA i proponowanie w stosownych przypadkach zaleceń i sugestii dotyczących poprawy.

Pięcioosobowy zespół składał się z ekspertów ze Słowacji i Szwecji oraz trzech urzędników MAEA. Zakład, który znajduje się około 30 kilometrów na wschód od Lyonu we Francji, jest obsługiwany przez Électricité de France S.A.

>>>Czytaj też: Dlaczego najstarsza elektrownia atomowa we Francji zostanie zamknięta 21 lat wcześniej niż planowano