Angela Merkel miała kontakt z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV2 i musi poddać się 14-dniowej kwarantannie w samym środku kryzysu wynikającego z pandemii koronawirusa – informuje Süddeutsche Zeitung.

Kanclerz Angela Merkel musi poddać się kwarantannie domowej – ogłosił w niedziele wieczorem w Berlinie rzecznik rządu Steffen Seibert.

Kanclerz została poinformowana, że w piątek miała kontakt z lekarzem, który w międzyczasie uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, powiedział Seibert.

Rząd federalny i rządy landów uzgodniły wstępnie dalsze ograniczenia w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Po konferencji telefonicznej z premierami landów Merkel potwierdziła, że należy zakazać gromadzenia w miejscach publicznych w grupach większych niż dwie osoby.

Rodziny i osoby dzielące jedno gospodarstwo domowe będą z zakazu wykluczone. W miejscach publicznych obowiązywać będzie minimalna odległość 1,5 metra do nieznajomych.

Pozostaje możliwość pójścia do pracy, na zakupy, do lekarza lub na inne niezbędne wizyty. Dozwolone jest również poruszanie się na świeżym powietrzu.

Ponadto, wszystkie restauracje i puby muszą być zamknięte. Fryzjerzy, gabinety masażu i studia tatuażu, gdzie ludzie spotykają się blisko siebie, również muszą się zamknąć.