Południowokoreańska firma Eugene Investment and Securities ogłosiła przejęcie warszawskiego biurowca Feniks od niemieckiej firmy Patrizia AG działającej na rynku nieruchomości, pisze Emerging Europe.

Budynek zlokalizowany jest w dzielnicy Wola przy ul. Żelaznej 32, na rogu ul. Siennej. Feniks, który oddano do użytku w 2012 roku, oferuje w sumie ponad 10 tys. m kw. przestrzeni biurowej i handlowej. Obecnie największym najemcą w budynku jest Bank Ochrony Środowiska, który ma tu swoją siedzibę.

Feniks jest zlokalizowany w strategicznym miejscu – między dotychczasowym biurowym i usługowym centrum miasta, a dynamicznie rozwijającą się pod względem oferty w tych obszarach Wolą” – mówi Matthias Brodesser z firmy Warburg-HIH Invest, który doradzał Eugene Investment and Securities przy tej transakcji.

Warszawa jest bardzo dynamicznie rozwijającym się rynkiem w wielu różnych dziedzinach. To dynamika bardzo podobna do tej, która kiedyś była charakterystyczna dla Berlina. Dlatego uważamy, że polska stolica będzie w najbliższych latach rozwijać się w podobnym kierunku, co niemiecka.” – dodaje Brodesser.

Międzynarodowe korporacje powinny kontynuować inwestycje w rozbudowywanie przestrzeni biurowych w Warszawie, korzystając przy tym z umiejętności wysoko wykwalifikowanej kadry i niskich kosztów pracy. Z zadowoleniem obserwujemy rozwój Woli, która, jak się spodziewamy, stanie się w niedalekiej przyszłości nowym warszawskim centrum biznesowym” – powiedział z kolei HK Kim, dyrektor zarządzający w Eugene Investment and Securities.

Polski rynek nieruchomości rośnie ostatnio w imponującym tempie – według danych firmy JLL w pierwszym półroczu 2019 roku inwestycje w nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej osiągnęły poziom niespełna 5,5 mld euro, z czego połowę wydano właśnie w Polsce.

Tymczasem według „The Economist” Warszawa jest wśród „najbardziej pożądanych miast świata” właśnie pod względem atrakcyjności rynku nieruchomości.

Czytaj także:

>> Szef firmy inwestycyjnej: W Polsce centra handlowe są świetną inwestycją. A brexit tylko poprawi pozycję kraju

>> Raport: Rynek nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej wciąż się rozwija. Szczególnie dużo inwestują hotelarze