300Gospodarka zapoznała się z konferencyjną agendą jednego z przedstawicieli wielkiej międzynarodowej instytucji finansowej na nasz region.

Poniżej przedstawiamy listę konferencji gospodarczych i finansowych, które w tej agendzie się znalazły i które – dla ekonomisty patrzącego szerzej niż nasze polskie podwórko – powinny być punktem obowiązkowym.

1. The Central and Eastern European Forum 2019

Gdzie jest: Forum odbywa się w Wiedniu w styczniu w ramach cyklu konferencji Euromoney.

Czego dotyczy: Forum jest najważniejszym spotkaniem dla finansistów prowadzących interesy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Goście: Ponad 1000 emitentów, inwestorów, bankierów inwestycyjnych i dostawców usług finansowych

Przykładowi prelegenci: Ewald Nowotny, gubernator, Oesterreichische Nationalbank i członek Rady Prezesów, Europejski Bank Centralny; Jürgen Rigterink, pierwszy wiceprezes Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOiR); Jiang Jianqing, prezes, SINO-CEEF Capital Management Company, były prezes ICBC; Gábor Gion, minister ds. polityki finansowej, węgierskie Ministerstwo Finansów; Dragan Tevdovski, minister finansów, Ministerstwo Finansów, Republika Macedonii; Hubert Cottogni, dyrektor, Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI); Nadeem Ilahi, starszy przedstawiciel regionu, Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW)

Więcej informacji tutaj.

2. LSE SU Emerging Markets Forum

Gdzie jest: Forum odbywa się od 10 lat co roku w De Vere Grand Connaught Rooms w Londynie.

Czego dotyczy: LSE SU Emerging Markets Forum zostało stworzone z myślą o inspirowaniu i poszerzaniu zrozumienia roli rynków wschodzących na świecie – dotyczy nie tylko naszego regionu, ale rynków wschodzących z całego świata.

Goście: Konferencje LSE SU Emerging Markets Forum zgromadziły już ponad 3000 uczestników. Na uwagę zasługuje duża liczba uczestników pochodzących z Azji ( 30 proc.).

Więcej informacji tutaj.

3. SITE Development Days

Gdzie: Konferencja jest organizowana co roku w maju/czerwcu przez szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Wyższej Szkole Handlowej w Sztokholmie.

Czego dotyczy: Konferencja ma na celu zgromadzenie wybitnych naukowców, ekspertów branżowych, ekonomistów rozwoju, decydentów. Tematem ubiegłorocznej konferencji była płeć i rozwój.

Goście: W ostatnich latach gośćmi byli m.in.: Eva Blixt, starszy doradca ds. Środowiska i kierownik badań w Jernkontoret; Måns Nilsson, zastępca dyrektora i dyrektor ds. Badań w Stockholm Environment Institute; Rami Abdelrahman, kierownik programu globalnego w Sweden Textile Water Initiative; Raj Desai, profesor Uniwersytetu Georgetown i starszy rezydent w Brookings Institution; John Hurley, Visiting Policy Fellow Center for Global Development i były amerykański negocjator ds. programu działań w Addis Abebie; Charlotte Petri Gornitzka, przewodnicząca Komitetu Pomocy Rozwojowej OECD; Anna Ryott, dyrektor zarządzający Swedfund; Magnus Cedergren, kierownik działu, pożyczki i gwarancje, Sida.

Więcej tutaj.

4. Kastryčnicki Ekanamičny Forum

Gdzie jest: Forum odbywa się w Mińsku na Białorusi co roku w listopadzie. W tym roku odbędzie się w dniach 31 października – 1 listopada.

Czego dotyczy: Gospodarki regionu Europy Środkowo-Wschodniej i zrównoważonego rozwoju Białorusi w kontekście światowej gospodarki.

Goście: Wśród gości pojawiają się np. Qimiao Fan, dyrektor krajowy Banku Światowego na Białoruś, Mołdawię i Ukrainę.

Więcej informacji w linku.

5. Bank of Albania and SEESOX Conference

Gdzie i kiedy: Począwszy od 2010 r. Bank Albanii we współpracy z Uniwersytetem Oksfordzkim organizuje konferencję naukową. Konferencja odbywa się nieregularnie, mniej więcej co roku, jednak ostatnia odbyła się pod koniec 2017 roku i nie jest jasne, czy cykl będzie kontynuowany.

Czego dotyczy: Konferencja ma na celu omówienie problemów gospodarczych, w ubiegłym roku było to zagadnienie stabilności systemu bankowego w krajach rozwijających się, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarek albańskiej oraz innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej oraz wyzwań, jakie stoją przed dla bankami centralnymi.

Tematem ostatniej konferencji był rozwój sytuacji bankowej i infrastruktura rynku finansowego.

Goście: Gośćmi są eksperci, naukowcy, politycy, głównie Albańczycy oraz osoby związane z Uniwersytetem Oksfordzkim. W ubiegłorocznej konferencji udział wzięli również przedstawiciele banków centralnych innych państw europejskich, np. Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Czarnogóry czy Kosowa.

Więcej informacji tutaj.

6. Forum Ekonomiczne w Krynicy

Gdzie: Co roku we wrześniu w Krynicy Zdroju.

Czego dotyczy: szeroko pojętej polskiej gospodarki. To jedyne wydarzenie w Polsce, które znalazło się w opisywanym przez nas kalendarzu przedstawiciela instytucji finansowej.

Goście: przedstawiciele spółek Skarbu Państwa, politycy, głównie związanie z rządem sprawującym w danej chwili władzę.

Więcej o Krynicy przeczytasz w naszym przewodniku: Forum Ekonomiczne w Krynicy: praktyczny i mocno nieoficjalny przewodnik 300Gospodarki

>>> Polecamy także: Gdzie bywać, kogo znać: I ranking najlepszych kongresów gospodarczych w Polsce