Booksy, startup oferujący usługi rezerwacji wizyt online w salonach urody, zebrał rekordowe dla polskich startupów 70 mln dolarów w rundzie C od amerykańskich inwestorów. Pieniądze mają pomóc firmie w ekspansji na rynkach europejskich, a także w USA i Wielkiej Brytanii.
70 mln dolarów w jednej rundzie to nowy rekord wśród polskich startupów na tym etapie rozwoju i największy w historii spółki zastrzyk pieniędzy od międzynarodowych inwestorów.
We wszystkich rundach finansowania Booksy pozyskało już łącznie blisko 120 mln dolarów. To drugie najwyższy wynik wśród startupów z Polski.
Do tej pory najwięcej w historii polskich startupów zebrał DocPlanner, platforma do umawiania wizyt lekarskich przez internet. Według stanu na wrzesień 2020 firma otrzymała 140,5 mln dolarów finansowania od inwestorów.
Czytaj więcej na ten temat: Oto 10 polskich startupów, które zebrały największe finansowanie. To już globalni gracze
Najnowszą rundę Booksy wsparły Cat Rock Capital i Sprints Capital, które dotąd zainwestowały m.in. w Revolut, Vinted, Takeaway i Pyszne.pl. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na dalszą globalną ekspansję i wzmocnienie pozycji firmy za granicą – w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz na pozostałych rynkach europejskich. Startup nie wyklucza też przejęć.
W ciągu ostatnich 3 lat przychody spółki wzrosły o 1500 proc., a po fuzji z Versum, w grudniu 2020 roku, firma została liderem na globalnym rynku usług hair&beauty.
Obecnie z aplikacji aktywnie korzysta 13 mln użytkowników na całym świecie. Zgodnie z obecnymi planami przedsiębiorstwo tym roku obsłuży ona blisko 100 mln wizyt o wartości ponad 10 mld złotych.
Booksy to polski startup założony w 2013 r. z siedzibą w San Francisco, oferujący platformę do rezerwacji wizyt online dla użytkowników i program do rozwijania biznesu dla usługodawców.
Dzięki aplikacji i stronie Booksy.com użytkownicy m.in. Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA i Polsce mogą rezerwować wizyty online u fryzjerów, barberów i kosmetyczek, a od niedawna także w nowych kategoriach, utworzonych na rynku polskim, takich jak finanse czy telekomunikacja.