Brytyjski The Guardian zrobił ranking 10 najfajniejszych dzielnic w Europie. Nie zgadniecie, co znalazło się na szóstym miejscu.

Jeśli celowaliście w osiedla Rzymu, Berlina czy Kopenhagi, byliście w błędzie! Na 6 miejscu znalazło się warszawskie Powiśle. The Guardian opisuje sąsiedztwo tak:

„Główny bulwar dzielnicy Powiśle na lewym brzegu Wisły był niegdyś domeną podejrzanych motocyklistów i samotnych wędkarzy. Dzięki polskiemu boomowi gospodarczemu teraz każdego lata przypomina on karnawał.” 

Dalej autorzy piszą o tym, że należy zapomnieć, że Warszawa jest szara i zimna, bo teraz już nie jest wcale taka zimna, a w sezonie to nawet jest kolorowa.

Zdaniem autorów Powiśle jest ciekawe gastronomicznie: można zjeść tam równie łatwo pierogi, jak i zupę pho, ponieważ Warszawa ma dużą społeczność wietnamską.

Wspominają też, że Warszawa jest jednym z najbardziej przyjaznych wegetarianom miast na świecie (nr 6 na liście Happy Cow). Oprócz jedzenia Powiśle jest także polecane na shopping.

Autorzy nie zapomnieli też o przeszłości miejsca i wspominają:

„Powiśle było na pierwszej linii frontu w powstaniu warszawskim przeciwko hitlerowskim Niemcom i z dumą nosi blizny i odłamki swojej historii. Dobrze, że w tej dzielnicy mieszkają teraz ludzie, którzy jeżdżą na rowerze, jeżdżą na rolkach, grają w siatkówkę, skaczą na trampolinie, urządzają pikniki, jeżdżą na leżakach, jeżdżą na lodzie, grają na żywo, tańczą i bawią się w piasku.”

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.

>>> Polecamy: Rusza największy w regionie krajów bałtyckich fundusz private equity. Zainwestuje także w Polsce