BASF Polska, producent katalizatorów samochodowych, chce używać energii z odnawialnych źródeł. Do firmy dostarczy ją spółka z Polskiej Grupy Energetycznej (PGE).
PGE Obrót, spółka zależna PGE, dostarczy ok. 50 GWh energii do Zakładu Produkcji Katalizatorów Samochodowych BASF w Środzie Śląskiej. Ma to pokryć całe zapotrzebowanie zakładu na energię.
BASF Polska skorzystał z oferty PGE Obrót „Naturalnie, że energia”. Oferta gwarantuje pochodzenie energii z odnawialnych źródeł, w szczególności energii z wiatru. Firmy podpisały umowę na dwa lata.
BASF na drodze do neutralności klimatycznej
„Stale przybywa firm, dla których aspekt ekologiczny jest ważną częścią działalności i które taką samą wagę przykładają do wyników, co do społecznej odpowiedzialności biznesu w postaci troski o środowisko. Zapewnianie naszym klientom dostępu do zielonej energii to jeden z elementów nowej strategii Grupy PGE i głównych kierunków rozwoju portfolio produktowego PGE Obrót” – powiedział prezes PGE Obrót Robert Choma.
Także BASF stawia sobie cele środowiskowe.
„Do 2050 roku chcemy globalnie osiągnąć zerową emisję CO2 i w ten znaczący sposób wesprzeć realizację paryskiego porozumienia o ochronie klimatu. Ale by neutralność klimatyczna miała szansę stać się rzeczywistością, globalne cele muszą się także przekładać na lokalne strategie” – wskazała dyrektor zarządzająca BASF Polska Katarzyna Byczkowska.
Podpisanie umowy ze spółką PGE Obrót na pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł pokrywającej 100 proc. naszego zapotrzebowania to właśnie przykład takich działań – dodała.
Grupa PGE wytwarza 41 proc. produkcji netto energii elektrycznej w Polsce, a jej udział w rynku ciepła wynosi 18 procent. Grupa szacuje swój udział w rynku energii ze źródeł odnawialnych na 10 procent. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2009 roku.
Z kolei grupa BASF to największa firma chemiczna na świecie.
W Koninie powstaje fabryka baterii do aut, która będzie korzystać wyłącznie z energii odnawialnej