Daniel Rząsa

Redaktor naczelny 300Gospodarki. Przed dołączeniem do zespołu pełnił funkcję Teaching Fellow, CEE, w Google News Lab. Wcześniej przez wiele lat pracował w mediach, m.in. jako reporter w Citywire i HFMWeek w Londynie, a także szef redakcji Forsal.pl i zastępca kierownika działu Biznes w Dzienniku Gazecie Prawnej. Jest absolwentem MA Financial Journalism na City, University of London i prowadzonego przez Radę Europy programu Visegrad School of Political Studies. Uczestniczył w wielu międzynarodowych stypendiach dziennikarskich,, m.in. Foreign Correspondents’ Programme w Helsinkach przyznawanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Finlandii, EU Journalism Training w redakcji EurActiv.com w Brukseli oraz Marjorie Deane Summer Schools Programme w Szanghaju i Nowym Jorku. Specjalizuje się w dziennikarstwie finansowym, weryfikacji informacji i dziennikarstwie danych.


Martyna Trykozko

Zastępczyni redaktora naczelnego 300Gospodarki. Dziennikarka specjalizująca się w tematyce gospodarki, polityki społecznej, państw nordyckich, migracji i pracy. Stypendystka Foreign Correspondents’ Programme w Helsinkach organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Finlandii. Autorka przekładów dwóch książek z dziedziny urbanistyki. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu.


Katarzyna Mokrzycka

Dyrektor 300Research, segmentu raportów i konferencji platformy ekonomicznej 300Gospodarka. Przez ostatnie kilka lat była zastępcą redaktora naczelnego w Obserwatorze Finansowym. Wcześniej pracowała też jako zastępca szefa działu ekonomicznego w „Gazecie Prawnej” i szefowała korespondującym działem w tygodniku „Wprost”. Jednym z pierwszych punktów w jej godnym pozazdroszczenia CV był „Puls Biznesu”, skąd wyszła otrzymawszy tytuł dziennikarza roku.


Maryjka Szurowska

Miała być inżynierem i aby nim zostać kształciła się na uniwersytecie w Monachium. Kiedy jednak przyszło co do czego okazało się, że woli pisać, w związku z czym zaczęła pracować w “Gazecie Bankowej”. Tam pod czujnym okiem Wojtka Surmacza zbierała pierwsze szlify dziennikarskie. Coś tam nawet wyszlifowali: praca w “Bankowej” zwieńczona została wyróżnieniem w konkursie Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabskiego oraz “Dziennikarze dla klimatu”. Później oddała się energetyce – jej teksty pojawiały się na cenionych portalach branżowych; współtworzyła też pierwsze briefingi analityczne Polityki Insight dla profesjonalistów z tego sektora. W zeszłym roku ponownie wyjechała do Niemiec, gdzie na początku próbowała swoich sił w dziale komunikacji firmy z branży AI. Poukładany świat pracy biurowej okazał się być jednak w jej oczach piekielnie nudny. Zaczęła więc studia językowe na uniwersytecie w Heidelbergu i wróciła do mediów, czego efekty znajdą Państwo na naszym portalu.


Marcin Zakrzewski

Wcześniej pracował m.in. w PwC oraz Ministerstwie Finansów. Interesuje się prawem podatkowym, w szczególności jego międzynarodowymi aspektami, a także nowymi technologiami. Pasjonat piłki nożnej oraz biegów przeszkodowych.


Jacek Rosa
Absolwent finansów na Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytecie Maastricht w Holandii, a także absolwent programu Akademia Młodych Dyplomatów organizowanego przez Europejską Akademię Dyplomacji ze specjalizacją w polskiej służbie zagranicznej. W szczególności zainteresowany polityką międzynarodową, rynkiem infrastruktury, bankowością i sportem (przede wszystkim jednak tenisem ziemnym i pływaniem).


Hubert Bigdowski

Absolwent finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej oraz stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w dziennikarstwie ekonomicznym z naciskiem na makroekonomię i rynek kapitałowy. Pierwsze szlify zbierał w redakcji ekonomicznej Polskiej Agencji Prasowej, pracował również dla magazynu Press. Interesuje się tematami związanymi z warszawską Giełdą Papierów Wartościowych, rynkiem surowców, jak również analizą sprawozdań finansowych notowanych spółek. Prywatnie pasjonat historii Warszawy, klasycznej motoryzacji i sportów indywidualnych.

Barbara Rogala

Barbara Rogala

Barbara Rogala

Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina jako altowiolistka. Gra w orkiestrze jednak jej nie wystarczała, dlatego równolegle, jako dziennikarz muzyczny współpracowała między innymi z redakcją Ruchu Muzycznego. Marzenie o pracy w zawodzie dziennikarza skłoniło ją do powrotu na przerwane wcześniej studia filozoficzne w ramach MISH UW. Na Uniwersytecie Warszawskim skierowała swoje zainteresowania ku ochronie przyrody i obroniła pracę magisterską o tematyce ekofilozoficznej. W redakcji 300Gospodarki zajmuje się problematyką związaną ze zmianami klimatu.


Michał Kamiński

Dyrektor Zarządzający 300GOSPODARKA. Wcześniej analityk w administracji państwowej, instytucjach finansowych oraz think tankach. Studiował ekonomię w Szkole Głównej Handlowej i na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.


Robert Czystowski

Nasz redakcyjny robodziennikarz, który zapewne kiedyś zabierze nam wszystkim pracę, a my będziemy się śmiać przez łzy, jedząc szczaw i mirabelki, wynajmując w sześć osób jeden garaż w Wawrze i wspominając, jacy byliśmy z siebie zadowoleni, kiedy go stworzyliśmy.

Na szczęście Robert wciąż nie umie założyć konta na Twitterze.