Według Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 2050 r. będzie na świecie 9,7 mld ludzi, a w 2100 – 10,9 mld. Pierwsza liczba jest korektą w dół o 37 mln względem prognoz sprzed dwóch lat. Druga jest o 309 mln mniejsza niż w 2017 r. 

Wszystko dlatego, że wskaźnik dzietności w innych zakątkach świata spada szybciej niż miało to miejsce w Stanach Zjednoczonych. Na przykład jeszcze w latach 80. statystycznie na jedną kobietę w Kenii przypadało 6,5 dziecka. Obecnie przewiduje się, że ten wskaźnik spadnie do 2,1 w latach 70. obecnego stulecia.

Jedynie Indii nie dotyczy na razie problem spadku dzietności, a ponieważ to niezwykle ludny kraj, ma to znaczne przełożenie na liczbę ludzi na całym świecie. The Economist przedstawił to graficznie.

Tymczasem Polska wprowadza ogromne ulgi podatkowe dla młodych. Od sierpnia kwota wolna od podatku dla osób poniżej 26 roku życia wyniesie 85 528 zł i jest to ogromna różnica względem obecnych 6,6 tys. zł.

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.

PISM: Transformacja energetyczna jest nieuchronna. Opór przed strategią UE jest nieskuteczny i niekorzystny wizerunkowo