Millennium TFI we współpracy z firmą Comarch stworzyło system pozwalający na integrację systemu finansowo-księgowego z systemem Pracowniczych Planów Kapitałowych. Głównym celem aplikacji jest ułatwienie i przyspieszenie procesu zapisów i zarządzania środkami w ramach PPK.

Możliwość zawarcia umowy online o zarządzanie PPK, łatwa integracja z własnym systemem informatycznym przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, mobilny dostęp do śledzenia stanu zgromadzonych środków dla każdego pracownika – to główne korzyści dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się wdrożyć PPK wspólnie z Millennium TFI.

Dzięki aplikacji Comarch PPK, firmy bezkosztowo, szybko i w pełni zintegrują system finansowo-księgowy z systemem PPK Millennium TFI. To znacznie uprości w firmie procesy związane z PPK i zapewni ich automatyczną obsługę, przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych – podano w komunikacie.

Aplikacja pozwoli pracownikom na szybki dostęp do informacji o stanie środków, możliwość śledzenia wzrostu portfela i dokonywania indywidualnych zmian w planie.

Do 24 kwietnia 2020 roku trwa drugi etap zapisów do PPK, dotyczy on firm zatrudniających między 50 a 249 pracowników. Według danych Państwowego Funduszu Rozwoju, takich przedsiębiorstw jest w Polsce około 20 tys.

Partycypacja w PPK wśród firm zatrudniających ponad 250 pracowników wyniosła 39 proc.

Czytaj także:

>>>Tylko 39% uprawnionych pracowników zapisało się do PPK. A będzie coraz trudniej

>>>PKO TFI liderem po pierwszej rundzie zapisów do PPK