Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej startuje z nowym programem „Dobry Partner”, który kieruje do małych i średnich firm – poinformowała 300Gospodarkę organizacja.
W ramach programu polskie małe i średnie firmy będą mogły charytatywnie wspierać ubogie regiony świata.
Dobry Partner PCPM to projekt, który ma za zadanie poprawić życie konkretnych rodzin i społeczności dzięki współpracy fundacji z biznesem.
To dzięki wsparciu m. in. polskich firm Fundacja PCPM zbudowała już stołówkę szkolną w Etiopii, zorganizowała transport żywności terapeutycznej do Sudanu Płd. i zapewniła schronienia dla rodzin uchodźców z Syrii.
Jak podało PCPM, które jest największym odbiorcą środków z polskiego rządu w ostatnich latach, Pandemia pokazała, że żaden kraj nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie.
„Bardzo ważne jest podejmowanie globalnych wyzwań. Firma, która zdecyduje się zostać dobrym partnerem PCPM, będzie miała szansę zaangażować się w konkretnym miejscu na świecie”.
Wśród celów, które można wesprzeć swoimi środkami znaleźć można:
- Rok obiadów dla całej szkoły w Etiopii
- Rok wsparcia dla Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym
- Rok bezpiecznego schronienia dla uchodźców z Syrii
- Cele statutowe – środki trafią tam, gdzie są najbardziej potrzebne
„Często nie zdajemy sobie sprawy, że pomoc poza granicami Polski jest tańsza, a przez to bardzo efektywna. W krajach dotkniętych kryzysem małym nakładem sił można wiele osiągnąć. Warto to wykorzystać” – powiedział cytowany w komunikacie PCPM prezes fundacji Wojciech Wilk.
Aby zostać Dobrym Partnerem PCPM należy zgłosić się na stronie pcpm.org.pl/dobrypartner.
Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) powstała w 2006 roku. Jest organizacją pożytku publicznego specjalizującą się w pomocy międzynarodowej, w tym pomocy humanitarnej (pomoc ofiarom klęsk żywiołowych, kryzysów lub konfliktów), rozwojowej (wspieranie rozwoju społecznego i ekonomicznego) oraz ratunkowej (udzielanie pomocy medycznej, ratowniczej w sytuacji katastrof naturalnych i antropogenicznych).
Dotychczas PCPM realizowało projekty w Libanie, na Ukrainie, w Nepalu, Peru, Sudanie Południowym, Ugandzie, w Tadżykistanie, Palestynie, Gruzji, Etiopii, Kenii, Zambii oraz Bośni i Hercegowinie.
PCPM jest największym odbiorcą środków z polskiego rządu (Polskiej Pomocy) w ostatnich latach. Budżet operacyjny organizacji wynosił 19,53 mln zł w 2017 roku.
Pandemia, zmiany klimatu i wojny sprawiły, że coraz więcej ludzi na świecie głoduje