Zakończyła się II edycja konkursu Fair to Women, promującego ideę równego traktowania kobiet i wyrównywania szans na polskim rynku pracy. Kapituła konkursu przyznała wyróżnienia 6 firmom, które tworzą najlepsze warunki pracy dla kobiet i angażują się w prokobiece inicjatywy. Patronem medialnym tego konkursu była redakcja 300Gospodarki.
Laureatami kolejnej edycji konkursu zostało 6 firm:
- DHL Parcel Polska
- Flextronics International Poland
- Capgemini Polska
- Provident Polska
- NatWest Polska
- Credit Suisse (Poland)
Konkurs miał charakter otwarty – firmy mogły same się do niego zgłaszać, a jury po analizie wybrało te, które najlepiej realizują ideę konkursu.
Z firmami, które zakwalifikowały się do drugiego etapu, przeprowadzone były pogłębione wywiady, sprawdzające kwestie takie jak: polityka równego wynagradzania kobiet i mężczyzn, wsparcie dla osób powracających z urlopów macierzyńskich i wychowawczych, działania wyrównujące szanse rozwojowe czy przynależność do organizacji wspierających kobiety na rynku pracy.
Organizatorem konkursu “Fair to Women” jest Fundacja Vox Feminae, partnerem merytorycznym PwC Polska, a partnerem ABSL. Natomiast w skład kapituły, która wybrała tegorocznych laureatów, weszli:
- dr Magdalena Butrymowicz, prawniczka, radca prawny, adiunkt w Katedrze Prawa Rodzinnego na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie;
- Monika Fill, prezes zarządu Fundacji Vox Feminae;
- Katarzyna Komorowska, partnerka w PwC, liderka zespołu People & Organization;
- Andrzej Kozłowski, prezes zarządu Emitel SA;
- Iwona Słończewska-Knap, dyrektor zarządzająca w ABSL.
Jak zarządzają kobiety i czym się różnią prezeski od prezesów? Polski think tank to zbadał