Strona główna Wykres Dnia 6 wykresów pokazujących, na jakim etapie epidemii koronawirusa jest Polska

6 wykresów pokazujących, na jakim etapie epidemii koronawirusa jest Polska

przez Barbara Rogala

Bank PKO BP podzielił się garścią wykresów, które pokazują, jak wygląda stan epidemii koronawirusa w Polsce na dziś. Wybraliśmy z nich sześć najciekawszych.

1. Poniższy wykres przedstawia jak rozkładały się nowe zakażenia koronawirusem od 21 kwietnia koronawirusa w Polsce i na Śląsku, gdzie niedawno powstało nowe ognisko zakażeń. Na wykresie wyraźnie widać, że w ostatnim czasie na Śląsku przybywało więcej zakażeń Covid-19 niż we wszystkich innych województwach razem wziętych.

 

2. Poniższy wykres pokazuje, jak zmieniała się liczba zachorowań, zgonów i wyzdrowień w Polsce od 4 kwietnia.
„Pomimo rosnącej liczby aktywnych przypadków zachorowań (ponad 11 tys.) liczba hospitalizacji spada (2242), a opieki szpitalnej wymaga obecnie 20 proc. chorych (wobec blisko 30 proc. dwa tygodnie temu)” – informuje PKO Bank Polski.

 


Czytaj również: 3 wykresy, które rosną dzięki epidemii koronawirusa


 

3. Poniższy wykres zestawia ze sobą informacje o tym, ile testów dziennie przeprowadzano w Polsce od 20 marca oraz ile z nich dawało wynik pozytywny.

 

4. Ten wykres pokazuje, jak rozkładało się stosowanie różnych środków sanitarnych w dobie pandemii.

 


Czytaj także: 10 wykresów pokazujących, jak działa gospodarka w epidemii


 

5. Z tego wykresu dowiemy się, jak dotychczas rozkładał się dzienny przyrost zakażeń koronawirusem oraz ile było ich łącznie każdego dnia od początku pandemii.

 

6. To tyle jeśli chodzi o Polskę. Na dokładkę dorzucamy jeszcze wykres pokazujący relację między oficjalną liczbą zakażeń koronawirusem a oficjalną liczbą zgonów w kilku wybranych krajach, w tym Polsce.

 

W kwestii epidemii Polacy bardziej ufają rodzinie niż lekarzom. To wyjątek wśród 26 przebadanych krajów [WYKRES DNIA]

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz