Strona główna Wykres Dnia W kwestii epidemii Polacy bardziej ufają rodzinie niż lekarzom. To wyjątek wśród 26 przebadanych krajów [WYKRES DNIA]

W kwestii epidemii Polacy bardziej ufają rodzinie niż lekarzom. To wyjątek wśród 26 przebadanych krajów [WYKRES DNIA]

przez Daniel Rząsa

Polska jest jedynym krajem na 26 przebadanych, w którym obywatele deklarują mniejsze zaufanie do lekarzy niż do rodzin i znajomych w kwestii informacji o epidemii Covid-19 – wynika z sondażu YouGov.

We wszystkich badanych krajach oprócz Polski pracownicy medyczni byli grupą, której ankietowani ufają najbardziej – wskaźnik zaufania wyniósł w nich co najmniej 79 proc.

Polska jest wyjątkiem na tle 26 krajów: grupą, która cieszy się największym zaufaniem, jeśli chodzi o informacje dotyczące epidemii koronawirusa jest „rodzina i przyjaciele” (81 proc. wskazań), a dopiero na drugim miejscu są „lekarze i pielęgniarki” (72 proc. wskazań).

Sondaż brytyjskiej firmy zajmującej się badaniami rynku wskazuje także, że Polacy nie ufają mediom w kwestii informacji dotyczących pandemii (niecałe 40 proc.) – gorszy wynik pod tym względem zanotowały tylko Włochy, Wielka Brytania i Francja.

Najmniej jednak Polacy ufają swojemu rządowi – niewiele ponad 30 proc. ankietowanych powiedziało, że wierzą rządowi w sprawach związanych z pandemią koronawirusa. Gorszy wynik zanotowała tylko Francja.

Polska jest też jednym z tylko trzech krajów, w których rządowi nie ufa się bardziej niż mediom. Pozostałe dwa to Stany Zjednoczone i Hiszpania.


Czytaj też: Największa spółka giełdowa w każdym województwie w 2020 roku [MAPA DNIA]

 

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz