Coventry University otworzy we Wrocławiu oddział, na którym będzie można studiować kilka kierunków w pełnym lub częściowym wymiarze. Umowę na wynajem nieruchomości uczelnia podpisała z firmą Skanska.

Na wrocławskim oddziale Coventry University będą z początku dostępne trzy kierunki: biznes i zarządzanie, cyberbezpieczeństwo oraz rozwiązania cyfrowe i technologiczne. W przyszłości ma się też pojawić zarządzanie w lotnictwie.

Kierunki będzie można studiować w pełnym wymiarze lub zaocznie, dostosowując ilość zajęć do własnych potrzeb. Uniwersytet zaoferuje sześć rekrutacji w roku dzięki temu, że kierunki będą nauczane w pojedynczych blokach przedmiotowych.

Coventry University wynajmie dwa piętra w budowanym właśnie przez Skanska kompleksie Centrum Południe, gdzie znajdą się przestrzenie biurowe, usługowe i rekreacyjne.

Pierwsi studenci pojawią się we wrocławskim oddziale we wrześniu tego roku. Uczelnia będzie przyznawać dyplomy Coventry University, a studia będą w języku angielskim.

Coventry University jest według najnowszego rankingu dziennika The Guardian trzynastym najlepszym uniwersytetem w Wielkiej Brytanii. W innych rankingach zajmuje niższe pozycje. W obecnej formie uczelnia istnieje od 1992 roku, ale wywodzi się z dziewiętnastowiecznej Coventry School of Design.

>>> Polecamy: Finlandia udostępni wszystkim obywatelom UE darmowy kurs ze sztucznej inteligencji