Airbnb, amerykański portal oferujący usługi noclegowe na bazie tzw. ekonomii współdzielenia, uruchomił swój „Program Otwartych Domów”, który zapewnia bezpłatne mieszkania dla osób dotkniętych huraganem Dorian oraz pracowników organizacji humanitarnych zajmujących się tym problemem.

Ponad 800 gospodarzy Airbnb otworzyło swoje drzwi na Florydzie, w stanie Georgia, w Północnej i Południowej Karolinie i w Alabamie.

W poniedziałek rano dostępnych było ponad 30 lokalizacji Airbnb wokół Florydy, większość z nich na obszarach poza planowaną ścieżką przejścia huraganu Dorian.

„”Airbnb’s Open Homes Program” jest aktywowany dla osób dotkniętych huraganem Dorian w południowo-wschodnim regionie Stanów Zjednoczonych”, powiedział Kellie Bentz, szef Airbnb w zakresie reagowania na globalne katastrofy i pomocy.

„Zachęcamy gospodarzy, aby otworzyli swoje domy, a tych, którzy potrzebują mieszkań, aby skorzystać z programu” – dodał.

Ta informacja pojawiła się dziś rano w skrzynkach odbiorczych subskrybentów naszego codziennego newslettera 300SEKUND. Jeśli chcesz się na niego zapisać, kliknij tutaj.

Czytaj też:

>>> Netflix powinien mocniej postawić na Polskę, sugeruje firma analityczna

>>> 5 wykresów pokazujących, jak Airbnb zmieniło Warszawę i kto na tym korzysta najbardziej