Revolut ogłosił premierę najnowszej usługi – Revolut Junior – aplikacji do zarządzania pieniędzmi zaprojektowanej z myślą o rodzicach i dzieciach w wieku od 7-17 lat.

Usługa, która ma celu pomoc dzieciom w edukacji finansowej, składa się z trzech głównych elementów.

1. Aplikacji Revolut Junior, zaprojektowanej tak, by dziecko mogło m.in. łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach.

2. Nowej sekcji w aplikacji Revolut, która pozwoli rodzicowi kontrolować wydatki dziecka.

3. Specjalnie zaprojektowanej karty Revolut Junior dla dziecka.

„Rodzice, korzystając z ich własnych aplikacji Revolut, będą mogli zarządzać kieszonkowym ich dzieci i własnymi wydatkami z jednego miejsca – co stworzy “centrum dowodzenia” wydatkami rodziny. Będą mogli korzystać z błyskawicznych transferów na konto dziecka oraz szybkiego wglądu w konta i poszczególne transakcje” – napisano w komunikacie.

Usługa obejmuje też ustawienia bezpieczeństwa, pozwalające kontrolować rodzicowi funkcje karty, np. transakcje online.

W pierwszym etapie Revolut Junior dostępny będzie w Wielkiej Brytanii, następnie usługa udostępniona zostanie stopniowo w kolejnych krajach w Europie.

Revolut to pochodzący z Wielkiej Brytanii fintech, czyli startup działający w sektorze finansowym, który został założony w 2015 roku. Konsumenci mogą z niego korzystać za pomocą konta opartego na aplikacji.

>>> Czytaj także: Programiści będą walczyć z epidemią on-line. GovTech Polska organizuje hackathon