Już 11 i 12 maja, podczas konferencji Impact’22 w Poznaniu, odbędzie się kolejna odsłona cyklu dyskusji w ramach ścieżki Women Empowerment.
Współczesność przekonuje nas, że kluczem do sukcesu jest umiejętność korzystania z różnorodnych doświadczeń – dlatego tym istotniejsze jest wzmocnienie pozycji kobiet w świecie biznesu. Ciągle jednak jest praca do wykonania na tym polu. O kwestiach równości, różnorodności i inkluzywności będą rozmawiać też goście i gościnie Impact’22.
Poruszą oczywiście temat kobiet na stanowiskach kierowniczych. Ale pochylą się także nad kwestią tzw. unconscious gender bias – jak nieuświadomione stereotypy wpływają na rolę kobiety w miejscu pracy?
– Dobry lider widzi wszystko znacznie szerzej, widzi więcej, jest świetnym obserwatorem i szybko wyciąga wnioski. Czy my, kobiety, takie jesteśmy? Myślę, że tak, bo od zarania dziejów musiałyśmy się zajmować nie leżeniem na kanapie, ale organizacją domostwa – mówiła z przymrużeniem oka na poprzedniej edycji Impactu Omenaa Mensah, jedna z gości specjalnych tegorocznej edycji. I dodawała, właśnie na temat stereotypów – My, kobiety, jesteśmy wbrew pozorom bardzo konkretne.
Z kolei to, że kluczem do realizacji siebie i osiągnięcia sukcesu jest właśnie znalezienie własnej ścieżki i konsekwentne nią podążanie, wielokrotnie podkreśla Anna Lewandowska, kolejna z mówczyń tej i poprzednich edycji Impactu.
– Musieć już udowadniać, że jest się silną, wystarczająco dobrą, odpowiednio się zachowującą, bo się znalazło swój własny głos i tylko nim chce się mówić. To zamieniać marzenia w plany dlatego, że wierzy się już na tyle w siebie, że nie trzeba się ich bać – napisała sportsmenka i przedsiębiorczyni o tym, co znaczy być kobietą.
W dzisiejszych czasach nie można także uciec od tematu wpływu pandemii na pozycję kobiety w miejscu pracy oraz rolę uczestnictwa kobiet w branży technologicznej. Technologie kształtują współczesny świat – ich współkształtowanie przez kobiety jest więc kluczem do bardziej równego świata.
Skoro udział kobiet na równych zasadach jest tak istotny, jak promować równość płci? I to nie tylko w miejscu pracy, ale na rynku i w społeczeństwie? Także o tym będą dyskutować goście Impact’22. Spróbują przy tym odpowiedzieć na pytanie, dlaczego także mężczyźni powinni opowiadać się za wzmocnieniem pozycji większej liczby liderek oraz jakie działania ze stron firm odpowiedzialnych społecznie mogą pomóc w zwalczaniu uprzedzeń i dyskryminacji ze względu na płeć.
Gośćmi i gościniami tegorocznej edycji, którzy podejmą się tych tematów, są Omenaa Mensah (przedsiębiorczymi, działaczka charytatywna i prezenterka telewizyjna), Ania Lewandowska (bizneswoman, sportsmenka), Piotr Voelkel (grupa kapitałowa VOX), Kamila Kaliszyk (Mastercard), Magdalena Dziewguć (Google), Patrycja Rogowska-Tomaszycka (Provident), Anna Wróbel (Allegro), Anna Kornecka (Stowarzyszenie Program Czysta Polska), Monika Zielińska (Ikea), Andrzej J. Kozłowski (Emitel), Justyna Lach (YES) oraz Justyna Bartnik, Kancelaria Kopeć Zaborowski Adwokaci i Radcowie Prawni
Rejestracja uczestników ruszyła pod tym linkiem.