mBank ma nadzieje na wprowadzenie w swojej ofercie programu „Bezpieczny kredyt 2 proc.” już we wrześniu tego roku, zapowiada prezes mBanku Cezary Stypułkowski.
– Trwają dostosowania w systemach, którymi bank operuje; liczymy na to, że we wrześniu będziemy w stanie operacyjnie ten kredyt oferować. Z punktu widzenia demografii naszych klientów to jest ważny produkt – powiedział Stypułkowski podczas konferencji prasowej.
Zapowiedział również, że bank włączy do swojej oferty Konto Mieszkaniowe.
– Oczywiście mamy świadomość, że kwestia funkcjonowania hipoteki w tym rozchwianym orzecznictwie jest realnie problematyczna. Niektóre banki zdecydowały się wprost zaadresować to [problem niepewności prawnej] poprzez wycofanie się z oferowania kredytów hipotecznych – dodał Stypułkowski.
Program „Bezpieczny kredyt 2 proc.” dla osób chcących kupić pierwsze mieszkanie zaczął obowiązywać od 1 lipca. Obejmuje m.in. dopłaty do rat kredytu mieszkaniowego (różnicy między stałą stopą ustaloną w oparciu o średnie oprocentowanie kredytów o stałej stopie w bankach kredytujących, a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2 proc.). Dopłaty mają obowiązywać przez 10 lat.
300Sekund od września w nowej odsłonie. Zapisz się już dziś na nasz codzienny newsletter.
Na liście banków, które podpisały umowy z BGK o współpracy w zakresie bezpiecznego kredytu 2 proc. dokonywania dopłat i udzielania gwarancji wkładu własnego są obecnie: Alior Bank, Bank BPS i Banki Spółdzielcze Zrzeszenia BPS, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Brodnicy, Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie, PKO BP, SGB-Bank i Velo Bank.
mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 209,89 mld zł na koniec 2022 roku.
Polecamy również:
- Kolejny bank wprowadzi w swojej ofercie kredyt 2 proc. Znamy terminy
- Kredyt 2 proc. na zakup pierwszego mieszkania. Zajmie się tym rząd
- Tak zadziała kredyt 2 procent. Rata może spaść nawet o połowę [WYLICZENIA]