Ruszył przetarg na wykonanie robót budowlanych w ramach rozbudowy terminala intermodalnego w Małaszewiczach – jednego z najistotniejszych dla funkcjonowania Szlaku, pisze Rynek Kolejowy.

Prace zlecone przez PKP Cargo Centrum Logistyczne Małaszewicze mają ogromne znaczenie dla rozwoju projektu Szlaku i zwiększenia jego przepustowości.

Przetarg obejmuje m.in. przebudowę placu składowego i przeładunkowego, budowę parkingu dla samochodów ciężarowych, przebudowę torów, budowę sieci elektroenergetycznej, sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada 2020 roku – w tej sytuacji obiekt mógłby zostać formalnie oddany do użytku do końca tego samego roku. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu finansowym ze strony Unii Europejskiej, uzyskanemu przez spółkę zamawiającą w konkursie Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

W trakcie realizacji projektu rozbudowy i modernizacji infrastruktury kolejowej na obszarze terminala w Małaszewiczach jest również inna spółka należąca do PKP Cargo – Cargotor.