Polska grupa DocPlanner, właściciel m.in. serwisu ZnanyLekarz.pl, pozyskała finansowanie w wysokości 80 mln euro od funduszy venture capital i private equity One Peak Partners oraz Goldman Sachs Private Capital Investing, pisze tech.eu.

Humbert de Liedekerke z One Peak Partners podkreślił, że inwestorzy byli pod wrażeniem perspektyw wzrostu, świetnej platformy technologicznej i utalentowanego zespołu zarządzającego DocPlannerem.

Dodał również, że przedstawiciele funduszy widzą ogromny potencjał w postępującej cyfryzacji sektora medycznego i z niecierpliwością oczekują możliwości wsparcia polskiej firmy w umocnieniu jej pozycji jako największej i najbardziej innowacyjnej cyfrowej platformy medycznej na świecie.

W sumie, wraz ze wcześniejszym finansowaniem pozyskanym od Piton Capital, oraz ENERN Investments, DocPlanner zebrał już łącznie około 130 mln euro, czyli 560 mln zł. (O co chodzi w finansowaniu venture capital przeczytasz w naszym explainerze).

DocPlanner został założony w Polsce w 2012 roku i zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem serwisami umożliwiającymi umawianie wizyt lekarskich i recenzowanie usług medycznych przez pacjentów. Dzięki wykorzystaniu usług SaaS (Software as a Service) pomaga także samym lekarzom w administrowaniu ich przepływem pracy.

Z serwisów należących do DocPlannera korzysta około 30 mln pacjentów w 15 krajach umawiających około 1,5 mln wizyt każdego miesiąca. W firmie zatrudnionych jest w sumie ponad 1 tys. osób.

Mariusz Gralewski, założyciel i szef DocPlannera, przyznał, że choć od ostatniej rundy inwestycyjnej przedsiębiorstwo skupiało się na rozwijaniu usług SaaS i działalności na rynku podstawowym, teraz nadchodzi okres ekspansji.

„Dzięki temu, że rynek innowacyjnych usług medycznych dojrzewa, dostrzegamy coraz więcej możliwości, zarówno w odniesieniu do segmentu klientów, jak i oferowanych produktów,” powiedział.